שאלות נפוצות

אנחנו יודעים שיש לך שאלות בנוגע לשירותים שלנו. לכן קיבצנו את הנפוצות ביותר מביניהן והשבנו בצורה מפורטת.

תשובות לשאלות נפוצות מטעם לקוחותינו

על מנת לסייע לך למצוא את דרכך בעולם מערכות התקשורת וכדי לחדד את ההבנה שלך בנוגע לצרכים שלך או של בית העסק שלך, ייצרנו עבורך מקבץ של שאלות נפוצות והתשובות להן.

שאלות בנוגע למצלמות אבטחה

למצלמות אבטחה ישנם יתרונות רבים הכוללים תיעוד של הכניסות והיציאות מהמבנה, יצירת הרתעה מגורמים עברייניים וניהול קפדני של הנכנסים למבנה. כמו כן, הוספת מצלמות אבטחה עשויה לעזור לך למנוע מקרים לא נעימים ולפתור אותם בקלות מבלי שיגלשו לתוך המבנה.

 • מעקב פשוט אחר הגעה בזמן של נותני שירות כגון צוות ניקוי, גינון ועוד.
 • הגנה על תיבות הדואר מפני השחתה או גניבה.
 • ניטור חדרי האשפה והימנעות מדוחות של העירייה.
 • הרתעה מפני גורמים עברייניים, פליליים או כאלו בעלי כוונות זדון.
 • תיעוד מלא של כל הכניסות והיציאות מהמבנה כולל תיעוד של גורמים עברייניים במהלך ביצוע הפשע למען תפיסתם והובלתם לדין.
 • צמצום תופעות של וונדליזם מצד שכנים, דיירים בבניין או אורחים לא רצויים והגעה אל המקור במקרה הצורך.
 • תיעוד של חניון הרכבים כדי לפתור סיטואציות שבהן נגרמים נזקים לרכבים במהלך היום או הלילה.
 • תצפית נוחה ויעילה עבור גורמי הביטחון בבניין לעקוב אחר אורחים או גורמים חשודים.
 • תפיסת חשודים ופיענוח מקרים בהן יש חשד להטרדה מינית, פדופיליה ופעולות פליליות אחרות אשר עלולות להתרחב בסביבת או בתוך המבנה.

להתקנת מצלמות אבטחה במבנה ישנם יתרונות רבים, החל מנוחות הדיירים ועד לקיצוץ בעלויות ביטוח ושיפור יכולות האבטחה בבניין. החוק אינו מאפשר להתקין מצלמות נסתרות מבלי לשתף בכך את כל הדיירים ולוודא שכולם מודעים למיקום המצלמות. כמו כן, החוק אינו מאפשר להקליט קול. מעבר לכך וכל עוד המצלמות מסומנות וישנו שילוט המציין את נוכחותן, ניתן להתקין מצלמות בכל מבנה מגורים כל עוד ישנו רוב רגיל (מעל לחמישים אחוזים) של דיירי הבניין אשר מסכים לכך.
מבחינת התקנה פרטנית של מצלמות אבטחה, כל דייר מאושר לעשות זאת כל עוד המצלמות נמצאות בשטח ציבורי וחשוף, אינן מפריעות לפרטיות של איש ומלוות בשילוט המתאים.

המקומות השכיחים ביותר להתקנת מצלמות אבטחה הינם האסטרטגיים ביותר והם כוללים.

מצלמות בחניונים ובחניות – מצלמות הממוקמות בחניונים מאפשרות לעקוב אחר נזקים שנעשו לרכבים, תאונות וכדומה. המצלמות הנפוצות להצבה בחניונים כוללות מצלמות נגד ונדליזם, מצלמות PTZ ומצלמות גוף.

המעליות – התקנת מצלמות אבטחה על דלתות המעליות מאפשרות למנוע מקרים של גניבה ופריצה ואף לזרז את תהליך הבאת הפושעים לדין במקרה הצורך. המצלמות הנפוצות ביותר לשימוש לניטור דלתות המעלית הינן מצלמות כיפה ומצלמות נגד ונדליזם.

לובי הבניין – התקנת המצלמות בלובי מאפשרת לנטר הולכים ושבים ולהגן על הריהוט הנמצא בלובי. בין המצלמות הנפוצות להתקנה בלובי ישנן מצלמות אינפרה אדום, מצלמות נגד ונדליזם, מצלמות כיפה ומצלמות PTZ.

אזור תיבות הדואר – מצלמות אבטחה הממוקמות באזור תיבות הדואר מוודאות שלא מתקיימות גניבות דואר או אירועים של וונדליזם .המצלמות הנפוצות להצבה באזור תיבות הדואר הן מצלמות כיפה, מצלמות נגד ונדליזם, מצלמות בעלות עדשה מתכווננת ומצלמות אינפרה אדום.

הגינות בסביבת המבנה מצלמות אשר מטרתן היא לאתר אנשים חשודים בסביבת המבנה וליצור הרתעה. מצלמות שכיחות להתקנה בגינות כוללות מצלמת אינפרה, מצלמות גוף ומצלמות PTZ.

ולבסוף, בל נשכח את המחסן, חדר ה אופניים, הגז או האשפה – הצבת מצלמות אבטחה באזורים משותפים אלו אשר מועדים לפורענות מצמצמת תופעות של וונדליזם ומאפשרת להגיע לשורש של תעלומות רבות המטרידות את דיירי הבניין. המצלמות הנפוצות להצבה באזורים אלו הינן מצלמות אינפרה ומצלמות נגד ונדליזם.

מצלמות אבטחה ידועות ככלי אדיר ליצירת הרתעה מפני גורמים עברייניים, פליליים וכאלו בעלי כוונות זדון. ההרתעה מפני תיעוד של הפעילות היא מספיקה, במקרים רבים, כדי לגרום לאותם גורמים לעבור לבניין הבא ולחסוך ממך את כאבי הראש והלב.

לקוחות רבים מדווחים לנו כי מיד עם התקנת המצלמות הם הרגישו בירידה משמעותית בכמות הוונדליזם שהם חוו והם הצליחו לחסוך רבות בעלויות התיקון החודשיות של המבנה. כיום, תכניות תחקירים רבות בטלוויזיה מראות את כוחן של מצלמות האבטחה וגנבים וכדומיהם לא רוצים להיתפס ברשת הזו. 

זמני ההתקנה של המצלמות משתנים על פי סוג המצלמות שברצונך להתקין וגודל הבניין. התקנה ממוצעת של מערכת בעלת ארבע מצלמות לוקחת בין ארבע לחמש שעות והתקנות מסובכות יותר יכולות להימשך עד לשבוע עבודה.
במידה וישנו שיפוץ קרוב לבניין, ניתן לתאם את השיפוץ עם התקנת המצלמות ובכך לחסוך בזמן וכסף.

באופן כללי התשובה היא כן, מטרתן של מצלמות אלו היא ליצור אבטחה והרתעה וזה קורה רק כאשר ניתן לזהות פנים ואנשים אך, יש לוודא מספר פרמטרים:

איכות מצלמות האבטחה

מצלמות האבטחה כיום מגיעות עם איכות צילום גבוהה ביותר והן מייצרות סרטונים אשר יכולים לשמש את רשויות החוק ואף להוות ראיות קבילות בבתי המשפט השונים.

מיקום נכון של המצלמות

התקנה מקצועית של המצלמות כוללת הבנה כיצד המיקום שלהן ישפיע על מה שהן יתפסו. מיקום נכון של המצלמות יוודא שבכל זווית המצלמה תראה את כל מה שברצונך שהיא תראה ושלא יהיו לה נקודות עיוורות.

גודל שטח האחסון

מערכות אבטחה לא מקצועיות עלולות להגיע עם שטח אחסון קטן ולמחוק נתונים בהם יש לך צורך לפני שהיה לך זמן להבין שיש לך בהם צורך. מומלץ לוודא שהמערכת מסוגלת לעמוד בכל הציפיות שלך למהלך השימוש.

למצלמות אבטחה ישנם יתרונות רבים ורובם קשורים בהרתעה ולכן מומלץ להתקין אותן בצורה שבה הן חשופות וידועות לכל. במידה ויש לך צורך בתיעוד סמוי של אזור מסוים או יותר, ניתן למקם מצלמות אבטחה בכל מיקום מבלי שאיש ידע שהן קיימות.

היתרון העיקרי של מצלמות אבטחה כיום הוא היכולת שלהן לשדר לך צילומים בזמן אמת דרך האינטרנט והרשתות הסלולאריות. מערכות מסוג זה הינן המתקדמות ביותר כיום. 
זאת בנוסף ליתרונות של כל מצלמות האבטחה אשר מנינו כגון עלייה ברמת האבטחה ותחושת הביטחון של דיירי המבנה, שמירה על הרכוש במבנה, סיוע לכוחות הביטחון באירועים פליליים ויצירת הרתעה.

מצלמות אבטחה הינן מערכות אשר משפרות את איכות חייהם של דיירי הבניין ושומרות על שלמותו ולכן הוספתן מעלה את ערך הבניין באופן כללי ואת הערך של כל אחת מהדירות הנמצאות בו. יתרה מזאת, מצלמות אבטחה גורמות לבניין להיראות יוקרתי בהרבה.
נוסף על כך, מצלמות אבטחה מצמצמות משמעותית תופעות של וונדליזם אשר פוגעות בערך המבנה.

ישנם מספר גורמים אשר משפיעים על העלויות הסופיות של מערכת מצלמות האבטחה שלך והם כוללים:

 • השטח הדורש כיסוי.
 • כמות המצלמות במערכת.
 • הפונקציות המגיעות עם המערכת.
 • סוג המצלמות והאיכות שהן מספקות.
 • תקופת אחריות והטיפולים השגרתיים.

בנוסף לכך, חובה להביא בחשבון את תנאי התאורה, זווית וגובה ההצבה למניעת סינוור וכדומה. בהתאם לכך, מומלץ להיעזר בבעל מקצוע מומחה כדי להבין מה הן הצרכים האמתיים של המבנה שלך ומה היא הדרך הטובה ביותר לענות עליהם.

מערכות אזעקה

מערכות אבטחה הינן מומלצות ביותר לבתים פרטיים ולעסקים והן הדרך האידיאלית להגן, בזמן אמת, על האנשים והציוד הנמצאים מאחורי הדלתות הנעולות שלך. כיום, חברות ביטוח רבות מחייבות בעלי עסקים ובתים פרטיים להתקין מערכות אזעקה ובכך לצמצם את הסיכון לפריצות. התקנת מערכות אזעקה נעשית בתיאום מול חברות הביטוח כך שהיא תענה על כל הדרישות שלהן ולאחר ההתקנה מתקבל אישור עמו ניתן להגיע לחברות הביטוח.

מערכות אבטחה, בין אם מדובר במערכת אזעקה או מצלמות אבטחה, הן לא מוצר מדף ויש להתאים אותן לצרכים של הבניין הספציפי שלך. מסיבה זו, עלויות ההתקנה עלולות להשתנות על פי הצרכים והציפיות שלך וניתן להתאים מערכות אשר נכנסות בנוחות בתוך התקציב שלך. ההתאמה של המערכת נעשית על ידי בעל מקצוע בשטח הבניין.

באופן כללי אין עדיפות למערכת אחת על השנייה, זה מאוד תלוי בצרכים שלך ובתשתיות הקיימות במבנה. מערכות קוויות מצריכות חיווט, שבירה של קירות לעיתים וכדומה אך הן נחשבות לאמינות ביותר. מערכות אל חוטיות הינן קלות להתקנה אך, הן עדיין לא אמינות כמו המערכות החוטיות והן מסתמכות על רשת אלחוטית.

מערכת מסוג זה הינה מערכת מיגון אשר מוודאת שאין תזוזה חשודה באזורים הסובבים את המבנה שלך. מערכות אלו משתמשות בגלאים מתקדמים על מנת להתמודד עם תנאי מזג האוויר השונים ולהתריע לפני כל ניסיון של כניסה למבנה. היתרון העיקרי של מערכות אלו הוא שניתן להפריד בין הגלאים בפנים לחיצוניים ובכך להסתובב בחופשיות במבנה ולדעת שאתם מוגנים לחלוטין.

בית חכם

הפיכת הבית לחכם דורשת ביצוע שינויים בתשתיות החשמל. על פי התשתיות הקיימות במבנה, לעיתים זה די פשוט להפוך בית לחכם ולעיתים יש צורך בעבודה רבה הכוללת חציבה בקירות ובניית קירות גבס. בעל מקצוע מומחה יוכל להסביר לך בפשטות מה הם ההשלכות של הפיכת המבנה שלך לחכם.

מכיוון והפכית בית לחכם מצריכה, בעיקר, תשתיות חשמל מספקות ונכוחות, מומלץ להגיע להחלטה זו עם גורם מקצועי עוד לפני הקמת תשתיות החשמל במבנה.

מכיוון והפיכת המבנה שלך לחכם היא עבודה אשר משתנה על פי המאפיינים של תשתיות החשמל הקיימות במבנה, גודל המבנה וסוג האביזרים שברצונך שיהיו מחוברים לבית, עלויות ההתקנה יכולות להשתנות. הדרך הטובה ביותר להבין את העלויות היא ליצור איתנו קשר, לתאר לנו את הצרכים שלך ולתת לאיש מקצוע מומחה להגיע למבנה, לבדוק את הצרכים שלו והציפיות שלך ולספר לך בדיוק מה הוא תהליך ההתקנה ומה הן המשמעויות הכלכליות שלו.

יצירת קשר

כתובת: נווה אילן יבנה. נייד: 073-7826782 מייל: office.golanet@gmail.com
נגישות